Homeopatie, nebo tkáňové soli?

Při poslední přednášce ve škole se náš učitel rozpovídal o tom, jak je důležité věnovat homeopatii všechnu svou pozornost a nedělat 10 dalších věcí. Úplně se mi po tom sevřel žaludek a zaplavil mě pocit, že dělám něco špatně.

Miluji homeopatii. Je to metoda, které se chci opravdu věnovat. Vidím v ní neuvěřitelný potenciál, jak pomáhat lidem. Proč bych se ale měla cítit zle proto, že pomáhám lidem i jinak, za pomoci tkáňových solí. Budu proto horší homeopat? Na jednu stranu mě to hrozně moc mrzelo, na druhou mi to dalo možnost se zamyslet kdo jsem, co dělám a ujasnit si svůj směr. ANO jsem homeopat, který je zároveň konzultantem tkáňových solí. A proč?

Proč jsem se rozhodla pro dvě metody?

Než jsem začala studovat homeopatii, něco málo už jsem o ní věděla. Tedy vlastně jsem si myslela, že o ní něco vím. Opak byl pravdou. Před prvním porodem jsem brala homeopatika, která se doporučují na internetu jako příprava na porod, a i má dcera dostala jako malá kombinaci dvou homeopatik na suchý kašel. Teď se tomu musím smát. Základní chyba, homeopatika se NIKDY neužívaní preventivně, před operací, před očkováním atd. a nikdy se nekombinují.

Uvědomila jsem si ale, že tak to dělá většina z nás. Sedne k počítači a vygooglí si homeopatický lék na to či ono. TAK ALE NE. Není homeopatikum na horečku, na kašel, na nespavost. Individualizace je to, co dělá homeopatii homeopatií. Pokud má opravdu fungovat jako LÉČEBNÁ METODA, je nutné se poradit se zkušeným homeopatem.

Věděli jste, že nesprávně zvolené homeopatikum může nemoc také jen potlačit? V některých případech dokonce i zhoršit? Sama jsem to několikrát viděla v praxi. Proto mám k používání homeopatik jen tak, bez odborné konzultace, veliký respekt. Nehledě na to, že pokud není homeopatický lék opravdu indikován, zbytečně naruší rovnováhu daného organismu.

Čím víc budeme homeopatika takto rutinně používat, tím menší je šance najít později lék v situaci, kdy ho budeme skutečně potřebovat.

Homeopat potřebuje pro předepsání léku kompletní obraz, který se skládá ze symptomů z mnoha oblastí. Nikdy to není jen teplota, nebo jen kašel. Nikdy se nevyhodnocuje působení homeopatického léku na základě jedné věci.

To je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla věnovat tkáňovým solím. Jejich účinky jsou skvělé. Působí na zcela jiném principu než homeopatie, jsou uživatelsky mnohem jednodušší a LZE JE POUŽÍVAT PREVENTIVNĚ, DLOUHODOBĚ. Pro většinu každodenních zdravotních problémů jsou zcela dostačující. Lze je použít bez omezí při jakékoliv léčbě. Jako podporu při i velmi závažných onemocněních jako je rakovina, cukrovka a další.

Mým hlavním cílem je ukázat maminkách, lidem, jak bezpečně řešit problémy, které máme na denním pořádku v podobě různých nachlazení, jinak než konvenčními léky, nebo homeopatiky, které nám doporučila kamarádka. Nikdo dneska nemá čas čekat, než nemoc sama přejde. Většina z nás má už navíc tak pošramocenou imunitu, že to ani bez pomoci nezvládne. Přesně kvůli tomuto se nehodlám solí vzdát.

Chcete příklad?

Dnešní podzim je úžasná ukázka. Dítě má rýmu, pokuckává, jinak nic. Energie, chuť k jídlu, všechno je při starém. „Téměř“ zdravé dítě, jen do školky a školy Vám ho rozhodně nevezmou.

Jako homeopat v takovém případě nic moc nezmůžu. Musela bych čekat, jak se bude případ vyvíjet. Buď se dítě samo, bez pomocí, za nějaký čas uzdraví, nebo se organismus celkově zhorší a objeví se další symptomy (např. teplota, únava, nechutenství, podrážděnost). Pak je možno, pokud budou symptomy odpovídat čistě nějakému léku, tento lék podat.

S pomocí tkáňových solí můžeme započít léčbu už u prvních příznaků a dodat tělu potřebnou energii k tomu, aby se s akutkou popralo co nejlépe a za co nejkratší možnou dobu. Není to ale tak, že ze dne na den příznaky zmizí. Tělo si nemocí projde, jen její průběh bude mírnější a délka o poznání kratší. Nic se nepotlačuje, naopak se buduje silnější imunita. Vidíte ten rozdíl?

A jak je to u dlouhotrvajících problémů?

V zásadě úplně stejně. Vždy je na daném terapeutovi, aby posoudil, která metoda je pro daný případ vhodnější, přijatelnější. Záleží i na člověku, co od léčby očekává a jaké změny je ochoten pro svůj zdravotní stav učinit. Homeopaticky bych například nikdy neléčila pacienta, který se není schopen dlouhodobě vzdát kofeinu, nebo látek, které prokazatelně zhoršují jeho stav (alkohol, konopí, ..).

Každá z obou metod je jedinečná a já jsem nesmírně vděčná, že s jejich pomocí mohu pomáhat lidem.

A ano, je to věda, a právě proto mě to tak baví.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *