Můj příběh

 

Má cesta k homeopatii, 

        ke zdraví a k mé nové vášni

 Jmenuji se Veronika a jsem maminka dvou úžasných malých dětí.  Pomalými kroky jsem převzala zodpovědnost za zdraví své rodiny, svých dětí, do vlastních rukou. Věřím své intuici, znalostem a zkušenostem. Nebojím se si za svými názory stát a obhájit si je, i když né všem se to vždy líbí, nebo mému postoji rozumí, chápe ho. 

Věřím sobě a svým dětem, že většinu jejich nezávažných zdravotních problémů zvládneme tak, abych jim do života dala ten nejlepší základ v podobě pevné a silné imunity. Právě ty malé a běžné nemoci a to jak se k nim postavíme, převážně u dětí, hrají v našem dalším životě a v našem zdraví zásadní roli.

 

Několik let již nepotřebujeme mít doma v lékárničce nurofen, paralen, nasivin atd…, na kdyby náhodou. Neříkám, že nebýváme nemocní, děti si ze školky sem tam nějakou rýmičku, kašílek donesou. Krásně se nám to ale daří řešit cestou, která jejich organismus posílí a zocelí a nezaděláváme na další zdravotní problémy a komplikace. Lidské tělo je totiž úžasné v tom, že když mu to dovolíme, většinou samo ví, jak si nejlépe pomoci.

Chci pro své děti to nejlepší a pevný základ v podobě dobré imunity beru jako jednu z nejlepších věcí, které jim mohu do života dát. 

Začátky nebyly úplně růžové​

Ne vždy tomu však tak bylo. Bývaly doby, kdy jsem dala na rady ostatních. Na rady lidí, kteří měli dle mého tehdejšího názoru více zkušeností a možná i na tlak společnosti, protože takhle se to přece dělá.

Nikdy jsem nebyla příznivcem braní tabletek na vše, vždy jsem se hodně rozmýšlela a muselo být opravdu ouvej, než jsem si prášek vzala. To se ovšem změnilo narozením své první dcery. Najednou nešlo jen o mě, ale měla jsem zodpovědnost i za někoho dalšího. Někoho kdo byl zcela závislý na mé péči.

Jakožto prvorodičku a čerstvou maminku mě totálně ochromil strach o toho malého tvorečka. Plně jsem důvěřovala všem okolo, co mám a nemám dělat. Hlavně snižovat teplotu, ať malá netrpí, vysávat nosánek a stříkat kapičky ať malá netrpí, opruzený zadeček namazat nejlépe něčím speciálním z lékárny, ať malá netrpí, atd……. Dostávala jsem plno rad od maminek, které děti už měly, od babiček, vlastně skoro od všech. Nějak jsem už v tu dobu vnitřně tušila, že to není úplně dle mého přesvědčení, ale neměla jsem ani odvahu, ani zkušenosti a znalosti k tomu, dělat to jinak.

Miminko trpělo na plenkový ekzém, občas nějaká teplůtka, rýmička a já to tehdy řešila tak, jako většína maminek pomocí čípků na snižování teploty, Imazolem na opruzený zadeček a jinými klasickými způsoby.

A dost, takhle NE

Zlom nastal, když byl dceři v jejich 20 měsících diagnostikován atopický ekzém. Od pana doktora jsme dostali mastičku s kortikoidy a doporučení mazat dle potřeby, dokud ekzém nezmizí. V tu chvíli jsem už věděla, že takhle to nechci. Tušila jsem, že řešení problému není potlačit ekzém mastičkou, ale musí to jít i jinak. Začala jsem hledat a studovat různé metody, názory a řešení, jak lze ekzém vyléčit jinak než jak nám bylo doporučeno. Během několika týdnů jsem našla svou novou lásku – homeopatii. Začala jsem samostudiem a zjistila, že to sama nezvládnu a hlavně, že to bude běh na dlouho trať. Věděla jsem, že ji chci studovat, ale také jsem věděla, že než budu moci pomoci své holčičce, bude to chtít ještě spoustu času a znalostí. Chtěla jsem něco, čím bych ji mohla pomoci hned.

Úplnou náhodou, na které mimochodem nevěřím, jsem na internetu narazila na biochemický systém doktora Schüsslera, neboli tkáňové soli, který bývá s homeopatií často zaměňován, nebo je k ní dokonce nesprávně řazen. A přesně to jsem v tu chvíli potřebovala.

Absolvovala jsem kurz a rozhodla se zapojit tkáňové soli do našeho běžného života a života mých nejbližších. Již po několika málo zkušenostech jsem si byla jistá, že tyto soli, už budou nedílnou a většinovou součástí naší domácí lékárničky. Ekzém mojí holčičky jsme dostali pod kontrolu bez speciálních mastiček a kortikoidů. Už nemusím řešit a bát se dát děti do školky když vidím, jak má každé druhé dítko nudli u nosu, nebo pokašlává. Teplotu nesnižujeme, necháme proběhnout, doplňujeme minerály a ve většině případů jsme za den, maximálně dva, v pohodě. Budujeme si silnou a odolnou imunitu. 

 Co Vám mohu nabídnout?

Ve svém eBooku zdarma bych Vás ráda seznámila s tkáňovými solemi. Podíváme se na lidský organismus jako na dokonalý nástroj, který přesně ví, co je pro něj v danou chvíli nejlepší a pokud ho podpoříme v jeho přirozených ozdravných procesech, nesčetněkrát se nám to vrátí v podobě lepší imunity.

Jednoduše a laicky Vám vysvětlím základní principy, na kterých je účinek tkáňových solí postaven. Projdeme si jejich výrobu a základní filozofii. Vysvětlíme si, proč je neřadíme mezi homeopatické přípravky, jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly a v jakých případech je vhodné použít tkáňové soli a kdy homeopatika.

V mém pokračujícím, placeném ebookuse věnují převážně nemocem dětského věku. Věřím ale, že si v něm i vy najdete univerzální pomoc pro běžné nemoci a neduhy. Rýma, kašel, teplota, stres, ale i akné, ekzémy a nespavost nejsou problémy trápící pouze dětskou populaci.

Ve spoustě případů přidám i vyzkoušené tipy a triky, které vám opravdu pomohou se s tkáňovými solemi spřátelit a najít si s jejich pomocí svou zdravou životní rovnováhu.